Hlavní stránka > Webové aplikace

Webové aplikace

V této sekci naleznete výběr z webových projektů.

Dynamické webové stránky

Webové stránky florbalového klubu AC Pošta Strašice vznikly postupně v letech 2013 a 2014. Slouží nejen k prezentaci klubu, avšak hlavně jako platforma pro komunikaci hráčů.

Web funguje ve třech módech. Pro nepřihlášeného uživatele jsou k dispozici veškeré informace o klubu, zápasech, hráčích a statistikách (více dále). Přihlášený uživatel může navíc prohlížet a přispívat do diskuzního fóra, vytvářet a přihlašovat se (případně omlouvat se) z událostí a má rovněž přístup k vybraným interním dokumentům. Třetím módem je pak správce, který kromě všech výše uvedených možností má možnost vkládat články a aktuality a spravovat databázi zápasů.

Použité technologie: PHP, MySQL, HTML, CSS, SVG

Ukázky webu

ACP fórum ukázka

Diskuzní fórum a sekce Události jsou dostupné pouze přihlášenému uživateli. Každý takovýto uživatel má možnost vložit příspěvek do diskuze, reagovat na příspěvek jiného uživatele, nebo pouze vyjádřit s příspěvkem souhlas či nesouhlas. Veškeré příspěvky i reakce jsou uloženy v MySQL databázi.

V pravé části stránky má uživatel možnost založení události (název, popis, místo, datum a ikona). Na již vytvořené události je možné se registrovat, případně se omluvit s odůvodněním. U každé události tedy potom logicky následuje výpis již přihlášených či omluvených uživatelů. Samozřejmě rovněž veškeré události a přítomnost uživatelů je uchovávána a spravována v databázi.

ACP administrace zápasu ukázka

Hlavní možností administrátora webu je správa zápasů. O každém odehraném zápasu je v databázi uchovávána řada informací (výsledek, soupeř, místo a datum, liga apod.) a hráčských statistik (góly, asistence, trestné minuty jednotlivých hráčů). Takto ošetřená správa utkání je velice jednoduchou a přímočarou záležitostí (zadání všech potřebných informací o daném zápase nezabere více než 2 minuty). Z databáze zápasů je pak generována řada užitečných statistik, rekordů a jiných informací.

ACP administrace zápasu ukázka

Detail zápasu tvoří primární výstup z databáze a je přístupný i pro nepřihlášeného uživatele. Obsahuje veškeré důležité informace o odehraném utkání spolu s hráčskými statistikami z daného zápasu.

ACP administrace zápasu ukázka

Mimo výpisu zápasu jsou dalším výstupem z databáze statistické tabulky, které shrnují statistiky jednotlivých hráčů za kalendářní rok nebo za celou dobu jejich působení v klubu. Tabulky je možné řadit podle jednotlivých statistik v záhlaví (zápasy, body, góly apod.). Obdobné statistiky jako pro hráče jsou k dispozici i pro brankáře. Statistické tabulky jsou rovněž přístupné pro každého návštěvníka webu.

ACP administrace zápasu ukázka

Dalším praktickým výstupem z databáze je profil hráče. Veškeré informace o daném hráči včetně statistik jsou opět generovány z databáze. Součástí profilu je rovněž SVG graf produktivity hráče v posledních 20 zápasech (tj. jakási aktuální forma hráče). Ukázkou širokých možností zpracování dat z jednoduché databáze zápasů jsou potom nejdelší nepřetržité série zapasů daného hráče s gólem nebo jeho rekordní zápasy.

Interaktivní mapové aplikace

Hra Znáš vlajky evropských států?

Ukázka kartografické hry

Kartografická hra Do you know European flags? umožňuje hráčům interaktivním způsobem přiřazovat vlajky k jednotlivým evropským státům na základě určení jejich polohy. Jinými slovy, hráč klikne na stát, ke kterému podle něj náleží daná vlajka. Hra je k dispozici ve dvou jazykových módech.

A jak jste na tom s vlajkami vy? Vyzkoušejte si hru!

Použité technologie: AJAX, PHP, MySQL, HTML, CSS, SVG, JavaScript

3 dny v Krkonoších

Krkonoše - přehled Krkonoše - detail

Interaktivní kartografická vizualizace Krkonoše - 3-day track je vlastně průvodce po zajímavých místech hlavního krkonošského hřebenu. Vizualizaci tvoří dvě části - předled a animace cesty, kde návštěvník získá celkový přehled o cestě, která je rozdělena na 3 dny, a detail jednotlivých dnů. V detailu je možné prohlédnout si nejzajímavější místa na trase a získat o nich základní informace.

Tento projekt byl vybrán mezi nejlepší kartografické práce semestru na Technické univerzitě ve Vídni. Spoluautorem je Mgr. Jakub Jaroš z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Použité technologie: HTML, CSS, SVG, SMIL, JavaScript

Volební atlas Rokycanska

Atlas Rokycanska

Interaktivní webové mapy jsou rovněž součástí Atlasu ORP Rokycany se zaměřením na volby. Atlas byl vytvořen v rámci zpracování bakalářské práce v průběhu studia na Fakultě aplikovaných věd ZČU v Plzni v roce 2012. Podrobné informace o atlasu, jakož i atlas samotný, naleznete na webové stránce projektu.

Použité technologie: HTML, CSS, SVG, JavaScript